Tieto reproduktory sú stále predávané v hodnote necelých 20eur, ponúkajú riešenie k notebookom bez jack výstupu, podľa recenzií je okrem plochého zvuku problémom aj veľká hlasitosť a jej hrubé ovládanie.
Logitech S-150 |
Zaujímavé je, že ako napájanie tak zvuk ide cez USB, obsahujú preto nejakú elektroniku ktorá komunikuje ako zvuková karta.
Pre rozobratie treba opatrne vypáčiť prachový kryt reproduktora, ktorý drží na 3 miestach a ukrýva 3 skrutky. Ďalšie dve skrutky sú viditeľné zo zadnej spodnej časti.
Skrinka bez ovládania obsahuje iba reproduktor, všetka elektronika je v skrinke s ovládaním z ktorej ide aj USB konektor.
Elektronika reproduktorov |
Reproduktory používajú 5cm meniče YDDE50-17A s relatívne veľkými magnetmi, pôsobia tak trochu ťažšie.
Čo sa týka elektroniky, je tu jednočipové riešenie pre reproduktory s obvodom TP6902 (tp6902 pdf), rok výroby 2005.
Tento obvod priamo komunikuje po USB2.0, podporuje uspatie, DMA prenosy s bufferom, stereo zosilňovač triedy D, 8 vstupno-výstupných pinov pre pripojenie LED, volume a mute tlačidiel, prípadne aj rotačného enkodéra.
Typický odber 40mA, pri úspornom režime 0,3mA. Odhadovaný maximálny výkon 1,2W na kanál, pásmo 90Hz-20kHz.
Podľa popisu má 64 úrovní hlasitosti, avšak zároveň PIN20 obsahuje referenčné napätie pre nastavenie hlasitosti. Tu by bolo možné v prípade veľkej hlasitosti skúsiť priviesť napäťovým deličom (trimrom) niečo na tento vstup. V týchto reproduktoroch nevyzerá byť zapojený.
U mňa ovládanie hlasitosti na reproduktore menilo nastavenie pod Windowsom a fungovalo od malej úrovne bez problémov.
Žiadne komentáre:
Zverejnenie komentára